Zmiany w strukturze Marquard Media Group

Zmiany w strukturze Marquard Media Group

Jürg Marquard po raz pierwszy rozszerza strukturę własnościową Marquard Media Group

CEO Grupy Bijan Khezri obejmuje 20 procent udziałów Grupy inwestując w podwyższenie jej kapitału

 

Baar, 13 listopada 2018 - Bijan Khezri, CEO i Członek Rady Nadzorczej grupy Marquard Media Group oraz Prezes Zarządu Marquard Media Polska obejmuje 20 procent udziałów w Marquard Media Group AG poprzez inwestycję w podwyższenie jej kapitału.

 

"W ostatnich 18 miesiącach z Bijanem połączyło nas silne partnerstwo, które stanowi dobrą podstawę do rozwoju firmy w przyszłości" - powiedział Jürg Marquard, założyciel grupy i Przewodniczący jej Rady Nadzorczej. "W stosunkowo krótkim czasie przeprowadzona została szeroko zakrojona restrukturyzacja, część z tych procesów już się zakończyła. Dzięki tym działaniom Marquard Media Group jest odpowiednio przygotowana do tego, by wejść na nowe obszary rynku, a także by z sukcesem rozwijać nowe modele biznesowe. Taka zmiana struktury udziałowej ma miejsce po razpierwszy w pięćdziesięcioletniej historii istnienia firmy i jest krokiem o znaczeniu strategicznym. To początek nowego rozdziału w jej rozwoju".

 

Bijan Khezri dodał: "Nasza firma jest niczym szybka łódź na rynku mediowym. W krótkim czasie byliśmy w stanie stworzyć i rozwinąć nowe podejście do wszystkich obszarów biznesu w segmentach gaming, IT czy lifestyle na wszystkich kluczowych rynkach. Stworzyliśmy dobry grunt pod znaczący rozwój. W najbliższych latach Marquard Media odzyska rolę pioniera na rynku mediowym, co było cechą charakterystyczną firmy na początku jej istnienia, a także na najważniejszych etapach jej rozwoju. Moja inwestycja to dowód szczególnego partnerstwa z Jürgiem Marquardem, a także potencjału w tworzeniu wartości, który wspólnie zamierzamy uwolnić".

 

Grupa Marquard Media Group AG


Marquard Media Group AG to wiodąca międzynarodowa firma mediowa, z dominującą pozycją na rynkach niemieckojęzycznych w segmentach gaming i IT, a także w Europie Środkowej, z markami premium w segmentach lifestyle, moda i zdrowie.

W ciągu ponad 50 lat istnienia, Marquard Media Group z sukcesem przebyła drogę od tradycyjnego wydawcy do grupy mediowej nowej generacji. "To create, to connect, to transact" to hasło które ujmuje strategiczny cel tworzenia treści, angażowania społeczności i kreowania wartości poprzez atrakcyjne modele transakcyjne. Władze Grupy są przekonane, że segment print a także eventy to istotne fizyczne punkty styku w świecie, który staje się coraz bardziej cyfrowy i w którym marki łączą ludzi.

Jako założyciel, Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Jürg Marquard wspólnie z Zarządem aktywnie uczestniczy w wyznaczaniu strategicznych celów grupy a także w realizowaniu wyznaczonej strategii. Zgodnie z nią przejęcia będą ważnym elementem strategicznego rozwoju firmy.


Bijan Khezri

Bijan Khezri pełni funkcje CEO i Członka Rady Nadzorczej Grupy Marquard Media Group AG oraz Prezesa Zarządu Marquard Media Polska.

Od ponad 20 lat Bijan Khezri zajmuje się prowadzeniem przedsiębiorstw i zarządzaniem jako CEO/Prezes i inwestor w szeregu firm będących liderami w takich branżach jak IT, sport czy media na rynkach w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech czy Szwajcarii. Bijan jest Członkiem Zarządu amerykańskiego oddziału szwajcarskiej firmy Sportradar, światowego lidera w dostarczaniu analityki sportowej. Pełni też funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej EEM World, organizatora cyklu zawodów Longines Masters organizowanych w Londynie, Paryżu i Hongkongu.

 

 


Pytania prosimy kierować do:
E-mail: groupsecretary@marquard-media.ch; sylwia.strocka@marquard.pl;
Więcej informacji o Marquard Media Group: www.marquard-media.com

Aktualności

Więcej